Голова Щасливцевської сільської ради прийняв участь у заході присвяченому змінам у конституції щодо децентралізації

Переглядів: 745

Сьогодні, 23 жовтня о 11:00 у Києві, голова Щасливцевської сільської ради прийняв участь у заході присвяченому розгляданню Концепції проекту змін до конституції у частині територіальної організації  влади та місцевого самоврядування, а також нової п’ятирічної Програми діяльності Кабінету Міністрів України в частині пріоритетів  реформування місцевого самоврядування, регіонального та просторового розвитку.

Як повідомляє прес-центр ініціативи “Децентралізація

«Серед основних ідей: запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою (громада-округ-регіон), побудова місцевого самоврядування на основі принципів повсюдності та фінансової самодостатності. Громада – основа, замість районів запроваджується округ, який складатиметься з громад. Місцеві адміністрації буде ліквідовано, на рівні округів працюватимуть префекти, які будуть держслужбовцями й по суті представлятимуть державу. Основний принцип: громадам – влада, країні – контроль.

Разом із зазначеними змінами напрацьовуватимуться й законопроекти, які стосуються децентралізації.

Очікується, що проект конституційних змін буде спрямований до Конституційного Суду України вже на поточній сесії Верховної Ради. Якщо парламент підтримає згадані зміни, на їхнє запровадження пропонується передбачити перехідний період.»

Захід було проведено Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад на території України та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *