Азовське море: обережно, розривна хвиля!

Увага! Важлива інформація!

1. Чи чули ви коли-небудь про відбійну течію (бистрину, ріп, розривну течію), природний феномен, відповідальний за 80% випадків утоплень на морі?

2. Причому, найбільш небезпечні такі течії в мілководних морях з пологим, низинним берегом. Наприклад, Азовське море належить до таких морів.

3. А все відбувається буквально за якісь секунди: ви пливли від берега і розвернулися, щоб повернутися назад, а вас вже тягне у відкрите море. Ви докладаєте всіх зусиль, щоб доплисти до берега, але залишаєтеся на місці.

Як визначити відбійну течію?

• канал вируючої води, перпендикулярний берегу, або вузька смуга «спокійна вода між хвилями — це і є область відбійного течії;
  • прибережна область із зміненим кольором води (наприклад, все навколо синє або зелене, а якась ділянку біла або ж навпаки);
  • ділянка піни, водоростей, бульбашок, яка стійко рухається у напрямку від берега.

Що ж робити, якщо ви потрапили в відбійну течію?

• Не панікуйте. Це найголовніше! Інакше ви витрачаєте свої сили даремно.
  • Ниряйте під хвилі, які нападають на вас, якщо море виявилося бурхливим, слідкуйте за хвилями і будьте готові до них.
  • Помахайте рукою, щоб привернути увагу рятувальників/відпочиваючих. Кричати на все горло — не кращий вихід, так як ви швидко втратите сили, а вас можуть так і не почути.
  • Пливіть паралельно берегу, так ви швидше виберіться з відбійного течії.

Головне, пам’ятайте:

• Розривна хвиля не може потягти вас на дно — це не воронка і не вір.
  • Відбійна хвиля в більшості випадків не буває широкою. Буквально метрів 20, і ви зможете з нього вибратися.
  • Довжина течії обмежена, а саме вона швидко слабшає.

Гарного вам і безпечного відпочинку!

Джерело: НМП Урзуф.

2 коментарі