“Стадіон так стадіон!” Чи почув очільник Херсонщини півтора тисячний натовп на Арабатській Стрілці?

Переглядів: 1 489

30 січня в селі Щасливцеве відбулась зустріч голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія  Гусєва  з мешканцями Щасливцевської та Стрілківської сільських рад. Разом із очильником Херсонщини  приїхали  його заступник  Дмитро Бутрій та народний депутат Верховної Ради України  по 185 округу Володимир Іванов.
Високо посадових гостей зустрічали хлібом-сіллю, адже Юрій Веніамінович є представником Президента України на Херсонщині.


Щоб донести до обласної влади свою позицію щодо бажання створити на Арабатській Стрілці  об’єднану територіальну громаду в парку зібралась рекордна кількість небайдужих людей – 1500 осіб лише за даними реєстраційних листів (і це з 3800 мешканців двох громад!). 
Вже з перших секунд виступу губернатор наголосив, що приїхав не для того, щоб давати пусті обіцянки, а щоб почути думку мешканців Арабатської Стрілки та озвучити її на майбутній  консультаційній нараді в Мінрегіоні 3  лютого. Та на прохання людей підтримати народ пан Гусєв зауважив, що остаточне рішення залишається за Кабінетом Міністрів, а не за ним особисто, і що він нічого не вирішує.


Але громади все одно покладають на нього надію, адже згідно закону перспективні плани районів затверджуються Кабміном саме за їх поданням відповідними облдержадміністраціями  і ще не пізно внести зміни у концепцію об’єднання громад Генічеського району, яке передбачено за принципом  “один район – одна громада”, і дозволити створити ОТГ на Арабатській Стрілці. Як, до речі,  це нещодавно було зроблено губернатором по відношенню до Чернобаївської ОТГ
Протягом зустрічі присутнім надавали змогу висловитися. Так, Михайло  Остапчук, в минулому заступник голови Генічеської райдержадміністрації,  а нині діючий член виконавчого комітету Щасливцевської сільської ради, зазначив , що протягом п’яти років (!) наші громади подавали документи до ХОДА  для отримання позитивного висновку щодо добровільного об’єднання, але і до сьогодні його не отримали.  І зробив акцент, що наша громада спроможня, відповідає всім, заданим відповідним законом  критеріям створення ОТГ, але до народу ніхто не прислухається – ані попередня влада, ані теперішня.


Також були запитання до народного обранця Володимира Іванова, якому нагадали, що він отримав найбільшу кількість голосів на виборах не без підтримки виборців з Арабатської Стрілки, тож він просто зобов’язаний підтримувати позицію народу. Але нардеп відповів, що в нього своя позиція, як і у губернатора та у  Кабінета Міністрів України. На жаль, яка саме, нікому з присутніх так і не вдалося почути.


Губернатор, побачивши колосальну підтримку з боку  народа, запропонував голові Щасливцевської сільської ради  Віктору Плохушко висловити свою думку. На що Віктор Олександрович зазначив: “Моя думка цілковито збігається з думкою мешканців громад, і я виступаю за створення  ОТГ на Арабатській Стрілці в складі сіл Щасливцеве, Генічеська Гірка ,с-ща Приозерне та с. Стрілкове. А об’єднання в одну ОТГ з усім районом тільки приведе до занепаду курорту”. Наприкінці зустрічі, яка тривала 45 хвилин, від мешканців громад губернатор отримав дуже символічний подарунок – картину художника В.Шпака з пейзажем Арабатської Стрілки – на згадку про сьогоднішню зустріч, яка, можливо, стане вирішальною для прийняття ним позитивного рішення стосовно нас.


Адже,  нагадаємо,  раніше пан Гусєв у ЗМІ зазначив, що на сьогоднішній день закон передбачає добровільне об’єднання, і що він спиратиметься на думку людей і на ті рішення місцевих рад, які прийняті у відповідності до цього закону, а в нас вони є.

P.S Чекаємо 3 лютого та результатів зустрічі у Мінрегіоні.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *