Ще один крок щодо об’єднання територіальних громад

Переглядів: 791

11 жовтня в місті Києві відбулась зустріч голови Щасливцевської сільської ради Віктора Плохушко з Міністром розвитку громад та територій Альоною Бабак на предмет децентралізації  та об’єднання територіальних громад. 

Як повідомляє прес-центр ініціативи “Децентралізація“:
На зустрічі Альона Бабак коротко окреслила ключові зміни, які необхідно внести до Основного закону, і які стануть надійною правовою основою повсюдного і спроможного місцевого самоврядування. Мова йшла про внормування питань трирівневого адміністративно-територіального устрою, забезпечення повсюдності місцевого самоврядування, діяльності інституту префекта та ін.

Міністр відзначила важливість добровільності об’єднання територіальних громад. Однак, вона нагадала, що громади об’єднуються саме для посилення їх спроможності вирішувати всі питання місцевого значення, надавати якісні і доступні послуги їх мешканцям. Тому, за словами Альони Бабак, Мінрегіону важливо опиратися саме на асоціації органів місцевого самоврядування, які обізнані з проблематикою громад і є потужною комунікаційною ланкою між громадами та Урядом.

Вона закликала асоціації направити Мінрегіону обґрунтовану аналітику проблем, які перешкоджають громадам об’єднуватися, розвиватися, наголосивши, що це стане основою для подальших рішень Уряду.

Альона Бабак також поінформувала, що вже сьогодні Мінрегіон представить Уряду картографічні матеріали з існуючою мережею в громадах закладів освіти, медицини, культури та ін. – всього більше 100 тисяч об’єктів. За її словами, на їх основі Мінрегіон у співпраці з профільними міністерствами у найближчий час запропонує нову мережу таких закладів, яка здатна буде забезпечити якісні і доступні послуги для людей.

Міністр запевнила, що підготовлена фахівцями мережа обов’язково буде презентована та обговорена в кожному регіоні з усіма зацікавленим  сторонами.

На зустрічі також були присутні Всеукраїнська асоціації сільських та селищних рад та заступники Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та Юліан Чаплінський.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *