Назустріч весні: вже зацвіли первоцвіти!

На дворі – лютий місяць, а в полі, через теплу погоду, вже цвітуть весняні квіти. Ось і пізньоцвіт анкарський вже пробудився і стрімко тягнеться до сонечка. Невеличкі галявинки пізньоцвіту ще можна побачити на незабудованих територіях між сілами Щасливцеве та Стрілковим.
Ця ніжна і красива квітка занесена до Червоної Книги України і зривати її заборонено!
На жаль, ці квіти на межі знищення через зміни середовища, спричинені забудовою територій, випасом худоби, витоптуванням, зриванням заради потіхи або продажу.
Пізньоцвіт анкарський, як вид, охороняється в Карадазькому природному заповіднику і в нашому Азово-Сиваському національно-природному парку.

4 коментарі

1. Какие вы молодцы. Замечательный сайт! И на фото таки безвременник (піздньоцвіт), а не шафран крымский, который тоже сейчас там цветёт наверняка.