Серфінг-клуб на Арабатськой стрілці

Літню відпустку можна провести по-різному. Хто їде в гори, хто в закордонні подорожі, а хтось на море. Якщо ваша бунтівна душа мріє про драйві і нових вражень – спробуйте серфінг.

Ідеальне місце для серфінгу – біля Арабатської Стрілки. Саме тут, біля берегів Азовського моря і Сиваша, природа створила ідеальні умови для занять вітрильними видами спорту.

Глибина в лимані невелика, всього до метрів, протягом 1-2 кілометрів, поверхня дна – ідеально-рівна. Ці місця відмінно підходять для тренувань як для тих, хто тільки почав знайомство з серфінгом, так і для занять райдерів високого рівня.

Неможливо вплинути на шторм і морську стихію, але можливо підлаштуватися до них і за допомогою серфа і вітру стати продовженням хвиль.

Якщо ви ще не захворіли серфінгом – подивіться фільм «На гребені хвилі». Ваше серце остаточно і безповоротно буде віддано цієї благородної виду спорту.

Родина серфінгу – Полінезія. Вперше серфінгом (з гавайського he’enalu) почали займатися гавайці. Для них це не просто розвага, а частина особливих ритуалів. Прототипи сьогоднішніх дощок для серфінгу давним-давно використовували в Полінезії. Гавайці досі роблять дошки власноруч. Правда, вони неабияк змінилися з часів їх винаходу. Найперші дошки для серфінгу були великими і важкими, а вага їх був близько 70 кілограмів.

Європейці вперше дізналися про серфінгу в 1767 році. Це сталося, коли фрегат «Дельфін», здійснюючи кругосвітню подорож, заїхав на острів Таїті.

Марк Твен, який побував на Гаваях в 1866 році, написав: «В одному місці ми побачили велику групу оголених тубільців обох статей і різного віку, розважаються національною забавою – плаванням в прибої».

І ось, за пару сотень років, серфінг пройшов шлях від гри дикунів до виду спорту, представленого на Олімпійських іграх.

Термін «серфінг» походить від англійського surfing – «ковзати, їхати верхи на хвилі». Це означає ковзати по хвилі на спеціальній дошці, в напрямку берега. Довжина і форма дощок для серфінгу різноманітна, вони бувають як довгі – близько 3 метрів, так і короткі (від 1,8 м). Їх підбирають в залежності як від віку серфера (наприклад, є дитячі дошки) так і від виду спорту.

Існують декілька схожих видів спорту, які відрізняються тільки технічними пристосуваннями. Наприклад, віндсерфінг – це ковзання на дошці під вітрилом, кайтсерфінг (ще відомий як кайтинг або кайтбординг) – це серфінг з повітряним змієм. Рух на кайте здійснюється силою тяги, що розвивається повітряним змієм, яким керує серфер.

Є ще скімбординг, від англійського skimboard – «змінна дошка». Це вид водного спорту, який представляє собою катання на мілині і по мокрому піску.

Сапсерфінг (від SUP – англ. Stand-up paddleboarding, гонка стоячи на дошці) – це теж різновид серфінгу. Серфер переміщається по воді стоячи на дошці за допомогою гребли веслом.

Для занять tow-in-серфінгом використовують дошки зі спеціальними петлями для ніг, щоб під час руху не впасти з дошки. Серфінг лежачи на короткій дошці називається бодібордінгом.

Бодісёрфінг – рушійною силою виступає тіло серфера, у якого на ногах короткі ласти, а на руці спеціальна рукавичка, яка дає можливість підняти голову. Що з цього всього буде більше до душі – вирішувати Вам.

У країнах, в яких немає морських хвиль, є відмінна альтернатива серфінгу – це вейксёрф. Вейкбордіческій катер наганяє хвилю висотою до одного метра, спортсмен стартує за катером тримаючись за спеціальну буксировочную мотузку (фал), після кидає її і продовжує рух далі, як на звичайному серфі.

У світі існують басейни з штучними хвилями, в які можна прийти повчитися серфінгу. Висота і швидкість хвиль в них налаштовуються по заданих параметрах. Але хвилі завжди різні і один і той же елемент, по суті, робиться при інших умовах.

На узбережжі Арабатської Стрілки, біля села Щасливцеве, знаходиться місцева школа віндсерфінгу – «Екстрімарін Клуб». Вона розмістилася на території бази відпочинку «Чайка-2», це зовсім поруч з Генічеському. Школа віндсерфінгу – «Екстрімарін Клуб» Засновники ретельно підійшли до вибору місця. Арабатська коса знаходиться між лиманами Сиваша і Азовським морем. Завдяки різниці температур водойм тут часто дмуть термальні вітру і 5 днів в тиждень дме вітер 7-8 м / с, відмінно підходить для занять кайтсерфінгом. Вітру сильніше бувають кілька разів на місяць. Напрямок вітру особливого значення не грає. Відстань від одного берега до іншого всього 4 км, а невелика глибина дозволяє серфить в будь-яку сторону при будь-якому напрямку вітру (якщо що, тому можна і пішки спокійно повернутися).

Якщо ви поки ще недосвідчений серфер і невпевнено відчуваєте себе на хвилях, то навчання можна проводити в невеликому закритому водоймищі, який розташований в п’ятдесяти метрах від серфінг-станції.

У «Екстрімарін-клубі» ви зможете освоїти віндсерфінг, кайтинг, серфінг, взяти напрокат спорядження.

Вашим навчанням займуться досвідчені інструктори, які мають за плечима не один рік досвіду занять вітрильним спортом. Його вартість цілком доступна людям із середнім доходом.
Після занять ви зможете впевнено керувати Скайт, лавірувати по хвилях, використовувати системи безпеки, самостійно піднімати і опускати кайт.

Щорічно на березі моря збирається натовп глядачів і захоплено дивиться вдалину, на професіоналів, які ходять під вітрилом, долаючи хвилі. Щорічно все нові люди освоюють цей воістину захоплюючий вид споту.

Хочете бути на їхньому місці? Дерзайте!

Джерело: https://arabatka.ua/windsurfing/

Переглядів: 3 653