Арабатська Стрілка та місто Генічеськ покорили столицю України

23 лютого в м. Київ,в спортивному комплексі КПІ, пройшов Турнір присвячений 100 – річчю загибелі Номана Челебіджихана, який був організований Кримською федерацією національної боротьби Куреш. На чолі з Президентом Всесвітньої федерації боротьби Куреш, віце-президентом Всесвітнього конгресу кримських татар Ленуром Іслямовим. В якому прийняли участь хлопці з Генічеського району.

Яким пощастило прийняти участь у такому турнирі,який вперше проводиться після анексіі Автономної Республіки Крим.
21.02 на заході присвяченому пам яті Н.Челебіджихана,в с.Щасливцеве хлопцям була презентована нова форма для професійних занять національною боротьбою Куреш.Це стало можливим завдяки Програмі розвитку культури і освіти національних меньшин Генічеського району.

Передали її Гульнара Бекірова та Ленур Люманов тренерам Д.Шаймарданову та Х.Халілову. Майже всі привезли призові місця.
В ваговій категорії 30 кг. – золото отримав Ельдар Сеітвелієв (с. Щасливцеве, тренер Д. Шаймарданов) срібло Михаіл Загінай (м. Генічеськ) та бронзовим призером став Едем Куртумеров (м. Генічеськ, тренер Х. Халілов).

У категорії 35 кг.перше місце виборов Данило Посошко (м. Генічеськ, тренер Х. Халілов), а друге почесне місце заробив Іслям Сулейманов (с. Стрілкове тренер Д. Шаймарданов).
В категорії 60 кг. золото виборов Володимир Клімчук (м. Генічеськ, тренер Х. Халілов). А у категорії 80 кг. третє почесне місце отримав Руслан Куртумеров (м. Генічеськ тренер Х. Халілов) .
Честь відкривати цей урочистий захід отримали Народний ансамбль барабанщиків “Atesh”, Народний ансамбль кримських татар “Далгъалар”, та Аміна Бекірова.  Саме під звуки барабанів була проведена урочиста хода та встановлені державний прапор України та кримськотатарський флаг.
Також у третій частині заходу прийняли участь вихованці ансамблю кримськотатарського танцю “Сельсебіль” (керівник С. Ізмайлова, с. Генічеська гірка), та дуже талановита співачка та композитор Е. Зіадін з м. Генічеськ.

Серед гостей були присутні 1й заступник постійного представника президента України в АРК Ізет Гданов, Муфтій АРК Айдер Рустемов, зам. голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілев та заступник голови Генічеської районної адміністрації Гульнара Бекірова.

Один коментар